• Dzień Przedszkolaka w Smardzewicach

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu w Smardzewicach Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Najmłodsi zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzycznych dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

• Pasowanie Smerfów na Przedszkolaka

Kilka dni temu miał miejsce Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w piątek odbyły się w naszym przedszkolu w Twardej obchody tegoż dnia połączone z Pasowaniem Smerfów.

Przedszkolaki potwierdziły, że zasługują na miano Prawdziwego Przedszkolaka, pięknie śpiewając i recytując wierszyki.

Oczywiście, starsi koledzy i koleżanki z chęcią pomogli maluchom.

• Lekcja chemii w klasach siódmych

Pierwsze doświadczenia na chemii, wykonane samodzielnie!!!

Temat: Gęstość.

Było to zadanie ćwiczące umiejętność posługiwania się pipetą, skupienie i precyzję!

Dzięki temu powstały „słodkie" roztwory.

Do trzech słoiczków wlano wodę oraz:

• 1 łyżkę cukru ,
            • 3 łyżki cukru ,
            • 5 łyżeczek cukru

Każda grupa w dowolnej kolejności dodała

• Wizyta Policjantów w Smardzewicach

W poniedziałek grupa Misiów, Muchomorków i Sówek gościła w naszym przedszkolu Panią i Panów Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Tematyką spotkania było zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze. Zaprezentowano dzieciom urządzenia, sprzęt i pojazdy policyjne. To był bardzo udany dzień. Bardzo dziękujemy naszym Gościom za ciekawą lekcję.

• Projekt Edukacyjny „Angielski jest Fun-tastyczny"

Grupa Smerfów i Motylków z Twardej bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edykacyjnym „Angielski jest Fun-tastyczny".

Głównymi celami projektu jest pokazanie dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie w nich zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie z ideą dwujęzycznego nauczania.

• Sprzątanie Świata Smerfów i Motylków

Przedszkolaki z Twardej brały dziś udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata.

W ramach akcji realizowali również jeden z elementów Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jestem małym przyjacielem przyrody".

Dzieciaki obejrzały prezentację multimedialną poświęconą historii i zagadnieniom związanym z Akcją Sprzątania Świata, zapoznały się z gazetką okolicznościową poświęconą tej tematyce oraz kolorowały elementy puzzli XXL, które zostały wykorzystane jako dekoracja korytarza.

• Akcja SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Kolejny raz dołączyliśmy do akcji SZKOŁY Pełne TALENTÓW! Zachęcamy do wsparcia naszej szkoły 😊😊
            Talenciaki można przynosić do sekretariatu lub samodzielnie zeskanować z nich kod!
            Odszukacie nas wpisując w wyszukiwarkę Szkoła Podstawowa w Smardzewicach ❤️ za każde wsparcie serdecznie dziękujemy 🥰♥️

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Początek roku to zarazem trudny i wyjątkowy czas. Niektórzy po raz pierwszy przekraczają szkolne mury. Dziś naszych uczniów w nowym roku szkolnym ciepłymi słowami powitali Pani Wicedyrektor Ewa Dąbrowska oraz Zastępca Wójta Pan Sławomir Bernacki.

Drodzy uczniowie niech ten rok szkolny będzie dla Was pełen wyzwań, zaangażowania i wielu osiągnięć.

• Zakończenie roku szkolnego

Wczoraj odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 oraz pożegnania uczniów klasy VIII. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Akademia rozpoczęła się od wręczenia świadectwa klasom młodszym. Następnie o godzinie 11 odbyło się zakończenie roku klas VI-VIII, na którym wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII. Rozdano świadectwa i nagrody. Tytuł Primus inter pares powędrował w ręce ucznia klasy VIIIb Michała Zaborowskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Lekcja o kosmosie u Motylków i Misiów

Kosmos, to coś dalekiego, coś, co dopiero zaczyna być badane, co podsyca naszą ciekawość.

Kropelkę tej ciekawości, poprzez informacje i zabawy, przelała przedszkolakom z Twardej mama Klaudii, Pani Aneta Hofman. Sama jest pasjonatką zagadnień kosmicznych i zaproponowała, że swoją wiedzą podzieli się z dzieciakami. Przygotowała i poprowadziła spotkanie pt. "Kosmiczne zabawy".

• Egzamin na Kartę Rowerową

Dnia 20 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na Kartę Rowerową. Wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu zaliczyli jazdę rowerem po placu Miasteczka Ruchu Drogowego.

Zaproszeni policjanci przeprowadzili egzamin i niezwykle pouczającą pogadankę na temat bezpieczeństwa na drogach.

• Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły

14 czerwca w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły.

Brali w nim udział uczniowie ze szkół z: Niewiadowa, Komorowa i Smardzewic. Uczniowie walczyli ze sobą wykazując się niezwykłą inicjatywą i szybkością w działaniu.

Stosowali zasady fair play, dzięki czemu mecze przebiegały w miłej i zgodnej atmosferze. Ostatecznie uczniowie naszej szkoły pokonali obydwa zespoły zdobywając I miejsce i tym samym puchar Dyrektora Szkoły, pozostałe zespoły za wspaniałą walkę również otrzymały zasłużone puchary i dyplomy.

• Pasowanie pierwszaków na czytelników

Uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki

14 czerwca uczniowie klas Ia i Ib zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania ze szkolnej książnicy, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Wtorek 14.05.2024

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach
      • tel. 447108614
      • ul. Główna 10 97-213 Smardzewice Poland
      • skrytka ePUAP: /ZS-PSmardzewice/SkrytkaESP.