• TYDZIEŃ SUPERMOCY

23 listopada na szkolnym korytarzu pojawił się królewski tron. Każdy uczeń mógł na nim zasiąść,zastanowić się, jak efektywnie gospodarować swoim czasem.

Królem i królową swojego czasu zostali Marcel Wojciechowski i Lena Kołodziejczyk z klasy VII B.

Marcel twierdzi, że warto odrabiać lekcje na bieżąco i robić notatki. Lena uważa, że nie wolno odkładać na później rzeczy, które można zrobić od razu.

• Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu w Smardzewicach

Przedszkole w Smardzewicach jak co roku obchodzi Dzień Pluszowego Misia.

W tym roku był to dzień szczególny, gdyż grupa Misiów wystąpiła dla Sówek i Muchomorków. Misie przedstawiły inscenizację pt. „Przyjaciele Pluszowego Misia” oraz piosenki i układy taneczne.

Każde dziecko przyniosło ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. Przybyłe misie: małe, duże, wielkie, kolorowe były piękne i wyjątkowe i wraz z przedszkolakami zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

• Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu w Twardej

Pluszowy miś jest jednym z pierwszych przyjaciół małego człowieka.

To jego miękkie łapki i pluszowy nos utulają niemowlę do snu.

Właśnie dlatego, gdy dzień w kalendarzu wskazywał na Dzień Misia, dzieciaki z Przedszkola w Twardej hucznie celebrowały to święto.

Wspólnie z przyniesionymi z domów misiami dzieciaki uczyły się jakie magiczne rzeczy można zrobić z balonami.

• #tydzieńuczniowskichsupermocy

Czwartek minął nam pozytywnie. Jednym z działań w tym dniu byla wędrująca fotobudka, która przeszła przez szkołę, żeby wywołać na twarzach uczniów uśmiech i przypomnieć, że mają super moc.

W rozwoju dzieci ważne jest, aby słyszały pozytywne słowa, podnoszące samoocenę. Istotne jest również, aby same sobie potrafiły powiedzieć coś pozytywnego. To sprawi, że w trudnych dla siebie sytuacjach będą mogły sobie lepiej poradzić, ponieważ będą wierzyć, że dadzą radę, że będą akceptować siebie takimi jakie są.

• ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

Jeśli chcesz pomóc Kasi, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami...

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane na leczenie 8- letniej Kasi Majchrzak. Dziewczynka urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi: rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, porażeniem kończyn, skoliozą nerwowo- mięśniową i przykurczem stawu. Kasia porusza się na wózku inwalidzkim, cały czas wymaga specjalistycznej opieki pediatryczne, rehabilitantów, neurologa, ortopedy, neurologopedy, psychologa.

• FILHARMONIA NA KÓŁKACH

Listopadowe spotkanie z Filharmonia na kółkach przebiegło w świetnych nastrojach.

Cygańskie rytmy przybliżyły nam kulturę i klimat cygańskiego świata.

Podczas audycji dzieci miały możliwość zaśpiewania i zatańczenia do muzyki przygotowanej przez Pana Macieja i Pana Michała oraz gościa specjalnego Panią Gabrielę.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Dziś nasi uczniowie swoim symbolicznym ubiorem chcieliby uświadomić wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko bez względu na wszystko powinno móc z nich korzystać. Ten radosny dzień niesie za sobą ogromne przesłanie, aby okazywać solidarność i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 17 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia".

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzali uczniowie młodszych klas. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem!

• LEKCJA HISTORII W KLASIE VI B

Wśród szlachty polskiej w XVI wieku

Uczniowie klasy VI b na zajęciach koła historycznego gościli w Rzeczpospolitej "złotego wieku". Poznali zabudowę dworów szlacheckich, funkcjonowanie folwarków, zupełnie niedietetyczne menu szlacheckie złożone z ogromnej ilości dań wszelakich i sekrety stylizacji męskich i damskich właściwych dla tego stanu. A pierniczki upieczone według staropolskiej receptury- po prostu delicje!

• ZAJĘCIA Z DRUKU 3D

Dzisiaj uczniowie klas 1-3 mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z druku 3D.

Zajęcia miały na celu wspierać rozwój i kreatywność dzieci. Prowadzący opowiedzieli dzieciom o historii drukarki, pokazali jak ona działa oraz jakie przedmioty można z niej utworzyć. @Edu3kacja prowadzi zajęcia dla dzieci, które rozwijają wyobraźnie przestrzenną i pozwalają na poznanie najnowocześniejszych technologii, które uważane są za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie.

• OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to jedno ważniejszych świąt – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć tego historycznego wydarzenia 9 listopada klasy IIb i VIIb zorganizowały w naszej szkole apel upamiętniający 105 rocznicę tego, że Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym i niepodległym państwem.

• OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU W TWARDEJ

Mamy początek listopada, a jakie ważne święto przypada w tym miesiącu? 11 listopada - święto odzyskania przez Polskę niepodległości! Po 123 latach niewoli Polska ponownie pojawiła się na mapie świata.

Właśnie dlatego - 10 listopada - dzieciaki z Przedszkola w Twardej godnie uczciły ten dzień i bohaterów, dzięki którym Polska odzyskała wolność.

Wtorek 14.05.2024

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach
      • tel. 447108614
      • ul. Główna 10 97-213 Smardzewice Poland
      • skrytka ePUAP: /ZS-PSmardzewice/SkrytkaESP.