Strona główna
Aktualności
WYCIECZKA KLAS I
Dnia 3 czerwca klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu była wizyta na Ulicy Żywiołów. Dzieci brały udział w ciekawych zabawach i eksperymentach związanych z naturą oraz żywiołami. Interaktywne stanowiska zachęcały do odkrywania świata poprzez działanie, dzięki czemu uczniowie mogli uczyć się przez zabawę.
TOMASZOWSKI MAŁY KONKURS RECYTATORSKI
Uczennica klasy IV, Kornelia Żyłka, zajęła III miejsce w 45.Tomaszowskim Małym Konkursie Recytatorskim w kategorii: Wywiedzione ze słowa. Kornelia zachwyciła jurorów interpretacją utworu Stanisława Młodożeńca pt. Droga. Sukces ten jest efektem nie tylko talentu, ale również ogromnej pracy, jaką uczennica włożyła w przygotowania do występu pod okiem pani Marzeny Zrobek.
XXI GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY
2 czerwca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach uczestniczyli w XXI Gminnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Zespół Szkół w Komorowie.
Konkurs miał na celu promowanie wiedzy ekologicznej, ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży.
Naszą szkołę reprezentowali Barbara Galicka, Zuzanna Szulc i Julian Wiktorowicz.
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
Wczoraj uczniowie klasy 4 zdawali egzamin na kartę rowerową. Na naszym miasteczku ruchu drogowego pojawili się zaprzyjaźnieni policjanci. Starsza sierżant Natalia Cieślak instruowała dzieci, a starszy sierżant
Bartosz Kulis czuwał nad przebiegiem egzaminu. Wszyscy zdali! Serdecznie gratulujemy!
A policjantom bardzo dziękujemy za pouczające uwagi i egzamin przeprowadzony z uśmiechem!
MIĘDZYGMINNY KONKURS PLASTYCZNY
Pod koniec maja w Szkole Podstawowej w w Komorowie odbył się finał międzygminnego konkursu plastycznego „Świadomy rolnik mówi stop upadkowi”. Konkurs corocznie od wielu lat jest organizowany przez tomaszowski oddział KRUS i Piotrkowski Oddział Państwowej Inspekcji Pracy.
W związku z tym, że zbliżają się wakacje organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas wolnego czasu.
DZIEŃ MAMY I DZIECKA W SMARDZEWICACH
W naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość łącząca Dzień Mamy z Dziem Dziecka.
Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla swoich Mam piękny występ artystyczny, pełen wzruszających piosenek i radosnych tańców.
Prawdziwą niespodzianką były wspólne warsztaty – mamusie wraz ze swoimi pociechami wzięły aktywny udział w energetycznych zajęciach z zumby. Po wspólnej zabawie pełnej uśmiechu na wszystkich czekał pyszny, słodki poczęstunek.
🎈 Dzień Dziecka inny niż wszystkie! 🎈
Nauka z pasją, zabawa i odkrywanie niezwykłych możliwości naszego umysłu - tak świętowaliśmy finał projektu „Dziecko z pasją” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach.
Festiwal Nauki pod hasłem „Nasz mózg nie ma ograniczeń” stał się wyjątkową okazją do prezentacji talentów, doświadczeń i umiejętności zdobytych podczas realizacji projektu.
STATUETKA PERŁY TOMASZOWA DLA LENY MIERZWY
Nasza uczennica otrzymała nagrodę w kategorii Kultura jako talent młodego pokolenia. Wręczenie tych prestiżowych nagród dla osób, instytucji oraz organizacji zasłużonych dla Tomaszowa Mazowieckiego miało miejsce podczas uroczystej Gali Samorządowej w tomaszowskim PCAS w dniu 29 maja 2026 roku.
Życzymy Lenie dalszych muzycznych sukcesów, twórczej kreatywności i niegasnącej radości ze śpiewania!
FESTYN RODZINNY W TWARDEJ
Wczoraj w naszym przedszkolu w Twardej odbył się wyjątkowy Festyn Rodzinny, który dostarczył dzieciom i rodzicom mnóstwo radości, uśmiechu oraz niezapomnianych wrażeń
Na uczestników czekało wiele atrakcji - były zabawy, kolorowy dmuchaniec oraz stanowisko z tatuażami, gdzie dzieci mogły wybrać swoje ulubione wzory. Nie zabrakło także wspólnych tańców i zabaw integracyjnych, które porwały do zabawy zarówno najmłodszych, jak i dorosłych
❤️ Pomóż nam kupić AED ❤️
Razem zbieramy środki na zakup defibrylatora AED, który zostanie zamontowany przy naszej szkole i będzie dostępny dla całej lokalnej społeczności.
To urządzenie może uratować życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia - a wtedy liczy się każda sekunda.
Dzięki programowi „SERCE BIJE” nie tylko zbieramy fundusze na AED, ale także stale szkolimy się z zakresu pierwszej pomocy i przybliżamy rodzicom wiedzę, która może uratować życie
WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH
26 maja klasa 8 odwiedziła Warszawę, łącząc poruszającą lekcję historii z edukacją obywatelską. Uczniowie rozpoczęli wizytę od Cmentarza Wojskowego na Powązkach, gdzie w atmosferze zadumy zapalili znicze na grobach bohaterów Kamieni na szaniec - Alka, Rudego i Zośki. Następnie udali się do gmachu Sejmu RP. Wyjątkowym punktem programu było spotkanie z posłem z naszego regionu, Adrianem Witczakiem, który opowiedział o swojej pracy, a na koniec wręczył każdemu wyjątkową pamiątkę: egzemplarz Konstytucji RP z własnoręczną, osobistą dedykacją.
DZIEŃ MATKI W TWARDEJ
Dzień Matki w naszym przedszkolu był pełen radości, wzruszeń i wspólnie spędzonego czasu. Podczas uroczystości odbyły się występy artystyczne dzieci, a także specjalna prezentacja przygotowana dla mam. Nie zabrakło kreatywnych warsztatów robienia biżuterii, podczas których uczestnicy mogli stworzyć wyjątkowe pamiątki. Wspólne tańce i zabawy dostarczyły wszystkim wiele uśmiechu i stworzyły ciepłą, rodzinną atmosferę. To był piękny dzień pełen emocji i niezapomnianych chwil.
DZIEŃ PSZCZOŁY
Z okazji Dnia Pszczoły w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty poświęcone życiu pszczół i ich ogromnej roli w przyrodzie.
Dzieci poznały pracę pszczelarza, budowę ula oraz dowiedziały się, dlaczego pszczoły są tak ważne dla środowiska. Nie zabrakło zabaw, prac plastycznych i degustacji miodu.
KAMPANIA PRZECIW NADMIERNEMU KORZYSTANIU ZE SMARTFONÓW
W ramach szkolnej kampanii poświęconej wpływowi nadmiernego korzystania ze smartfonów na zdrowie młodych ludzi realizowaliśmy różnorodne działania edukacyjne oraz obserwacyjne. Jednym z nich było zadanie polegające na zobrazowaniu doby jako 24 godzin, które uczniowie mieli samodzielnie wypełnić codziennymi aktywnościami.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PLAŻOWEJ
19 maja dziewczęta z klasy 8 reprezentowały naszą szkołę podczas gminnego turnieju piłki siatkowej plażowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczennice dzielnie walczyły o jak najlepszy wynik i w ostatecznej klasyfikacji zajęły II miejsce, zdobywając awans do etapu międzygminnego.
Już następnego dnia, 20 maja, ponownie reprezentowały szkołę, tym razem w Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej. Rozgrywki wymagały dużej wytrzymałości i świetnej kondycji, jednak nasze zawodniczki doskonale poradziły sobie z tym wyzwaniem. Pokonały drużyny z Lubochni i Komorowa, ulegając jedynie zespołowi z Niewiadowa. Ostatecznie ponownie wywalczyły II miejsce, co zapewniło im awans do szczebla powiatowego.
MIĘDZYGMINNE ELIMINACJE W PIŁCE NOŻNEJ
W dniu 18 maja odbyły się międzygminne eliminacje w piłce nożnej,w których wzięło udział 10 drużyn reprezentujących gminy: Komorów, Budziszewice, Smardzewice, Czarnocin, Będków, Lipiec, Ujazd, Żelechlinek, Niewiadów oraz Lubochnia.
Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, sprzyjała zarówno pogoda, jak i wola walki.
XXI Gminny Konkurs Matematyczny
W piątek 15 maja w Zespole Szkół w Wiadernie odbył się XXI Gminny Konkurs Matematyczny.
Uczestnicy walczyli o czołowe miejsce dla drużyny, najwyższą lokatę indywidualną oraz o tytuł „Mistrza Matematyki”. Naszą szkołę reprezentowali: Apolonia Wawrzyniak kl. VI b, Roksana Indrychowska kl. VI a oraz Gustaw Kirker kl. VI b. Miło nam poinformować, że w klasyfikacji szkół zajęliśmy I miejsce.
Dzień Polskiej Niezapominajki w Przedszkolu
15 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki.
Ten wyjątkowy wiosenny dzień upłynął pod znakiem radosnej zabawy, bliskiego kontaktu z przyrodą i przypomnienia o tym, jak ważna jest życzliwości wobec innych.
Przedszkolaki poznały symbolikę, tego skromnego błękitnego kwiatka. W przedszkolu dominował kolor niebieski, dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły prace plastyczne, śpiewały piosenki oraz brały udział w zabawach ruchowych.
Spotkanie w bibliotece
Bardzo dziękujemy Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Tomaszów Mazowiecki, zastępcy dyrektora CKiB Pani Jolancie Zabłockiej i całej załodze pracowników za przemiłe spotkanie i zapoznanie z biblioteką.
Odkrywanie tak inspirującego miejsca z tak świetną ekipą to przyjemność i edukacyjne wydarzenie.
Dzieci na dzisiejszym spotkaniu dowiedziały się kim jest bibliotekarz, jak wypożyczyć książkę i jak zachować ciszę w bibliotece.
Wycieczka przedszkolaków
Przedszkolaki przeżyły wyjątkowy dzień pełen radości i nowych doświadczeń. Jedna z grup wybrała się na wycieczkę do Zoo Borysew, gdzie dzieci z zachwytem podziwiały egzotyczne zwierzęta i poznawały ciekawostki z ich życia. W tym samym czasie druga grupa odwiedziła Dobronianka, uczestnicząc w kreatywnych zabawach i zajęciach integracyjnych. Oba wyjazdy dostarczyły dzieciom mnóstwo uśmiechu, wspaniałych emocji i niezapomnianych wspomnień.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 235760